24 kasım
Fondöten Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten alırken dikkat edilmesi gereken alt başlıkları inceleyelim.

Alt tonunu bil

Cilt alt tonu çoklukla üçe ayrılır; sıcak, soğuk ve nötr. Sıcak alt tonu; şeftaliden sarıya ve altın rengine doğru belirlenir. Soğuk ise mavimsi ve pembe tonlarından oluşuyor. Kendi alt tonunuzu bulmak için kolunuzun iç bölümündeki damarlarınıza bakmanız yeterli. Şayet mavimsiyse soğuk alt tonuna sahipsiniz. Yeşilimsi damarlar ise genellikle sıcak alt tonlarına aittir.

Bir talih ver

Cildinize yakışan birkaç renk tonunu dene. Şayet fondöten seinn tonuna göre çok açıksa, sürdükten sonra küllü ve gri bir renk alabilir. Şayet çok koyuysa, çamur gibi görünebilir.

Mağazada dene

Fondöten alırken en az iki en fazla ise üç değişik ton dene. Tester’ları yüzünde test etmekten çekinme. Çene kemiğin süresince ve burun üzerinde deneyebilirsin. Bu noktalar fondötene en çok ihtiyaç duyulan bölgelerdir. Uyguladıktan sonra gün ışığında kendine bakmayı unutma. Her vakit natürel ışık altında kontrol et.

Online renk eşleştirmesi

Siteler ekseriyetle değişik cilt renklerine sahip modeller üzerinde fondötenleri gösteriyor. Alt tonunu bilmek, sana bu arada daha kolay fondöten seçimi yapmanı sağlar.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı