24 kasım
Alternatif Tıb Tedavisii Refleksoloji

Günümüzde Alternatif Tıp,Moder Tıppın Tamamlayıcısı olarak kabul edilmektedir.doğru olanıda budur,alternatif tıp, yalnızca hastanın şikayetini değil, bütüncül yaklaşımı sayesinde tüm vücudu iyileştirmeyi hedefliyor. 

her organımız ayağımızda bir noktaya karşılık geliyor. Vücudun sağ tarafındaki organlar sağ ayakta, sol tarafındaki organlar sol ayakta bulunuyor. Böbrek veya akciğer gibi çift olan organların yansıma noktaları ise her iki ayakta da mevcut. Farkındayız, hayal etmek güç ama ayak tabanınızın tam orta noktaları böbreğinize denk geliyor. Ayak parmak uçlarınızın karşılığı ise burun boşluklarınız!

Vücuttaki enerji, günlük hayatta yaşadığımız stresli olaylar ve üzüntüler nedeniyle tıkanabiliyor. Bu tıkanıklar sonucu bazı organlara diğerlerinden daha az enerji ulaşıyor. İşte refleksoloji tam bu noktada devreye giriyor ve ayakta gerekli yerlere uygulanan basınç ve masajla tıkanıklıkların açılmasını sağlıyor. Dengelenen enerji akışı tüm organlara yayılarak vücudu canlandırıyor ve beraberinde iyileşmeyi getiriyor. Peki ne gibi sorunlarda iyileşmeden bahsediyoruz?

Refleksolojinin kan dolaşımınız hızlandırma, hormon dengesizliklerini ve böbrek sorunlarını giderme, uyku kalitesini arttırma, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücudu toksinlerden arındırma gibi pek çok yararı var. Bu yararlardan belki de günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz, uygulama sonrasında kişiye verdiği, sanki tüm bedenine masaj yapılmış hissi. Günlük hayattaki koşturmacalarımız ve yaşadığımız stresli anları düşündüğümüzde, refleksolojinin yarattığı rahatlama ve gevşeme hissi aslında hepimiz için çok değerli.Düzenli yapıldığında refleksolojinin mucizevi bir biçimde insanı iyileştirdiği hususunda artık hiçbir kuşku yoktur

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı